Czy słone paluszki są kaloryczne

Słone paluszki to jedna z naszych ulubionych przekąsek. Podajemy je w trakcie rodzinnych imprez, a wielu kibiców piłki nożnej czy innych wydarzeń sportowych nie potrafi sobie wyobrazić oglądania różnego rodzaju rywalizacji właśnie bez paluszków. Bardzo lubią je także dzieci, natomiast w tym wszystkim warto jest dowiedzieć się, czy taka przekąska jest w zasadzie zdrowa.

Inni z kolei zastanawiają się, czy paluszki są kaloryczne. Według ekspertów są one znacznie lepszym wyborem niż na przykład nawet bardziej popularne chipsy, natomiast nie jest to zbyt zdrowa przekąska. Wszystko z powodu soli, której zawierają całkiem dużo – wskazane jest tymczasem ograniczenie spożywania soli, jako że tak czy siak mamy jej już w naszej kuchni zbyt dużo.

Jeśli natomiast chodzi o kalorie to paluszki są bardzo kaloryczne. Z drugiej strony, niektórzy polecają paluszki w wersji bez soli, ale za to z sezamem czy makiem jako dobrą przekąskę dla wszystkich tych, którzy chcą zrzucić nieco kilogramów, lecz nie chcą pożegnać się z tego typu przekąskami. Paluszki a odchudzanie Paluszki dostarczają wiele kalorii, natomiast w wersji słonej zupełnie nie nadają się do diety odchudzającej.

Ale jakby na to nie patrzeć, są o wiele lepszym wyborem niż gdybyśmy mieli zajadać się na przykład chipsami. Wiele osób zwraca bowiem uwagę na to, że paluszki solone są bardzo kaloryczne, ale wcale nie dostarczają tak zwanych pustych kalorii. Tym bardziej ma to miejsce w przypadku paluszków z makiem czy z sezamem, gdzie dostajemy jeszcze także solidną porcję błonnika.

Sporą wadą takich paluszków jest jednakże fakt, że zazwyczaj bardzo chce się nam po nich pić, szczególnie jeśli zjedliśmy sporo solonych paluszków – w takiej sytuacji o wiele lepiej jest sięgnąć po wodę niż na przykład po napój gazowany. Dodatkowo, wiele osób twierdzi, że jedzenie paluszków uzależnia, przez co będziemy chcieli jeść ich więcej i więcej.