Jakie wybrać płatki śniadaniowe dla dzieci

Dzieci uwielbiają jeść płatki śniadaniowe, ale to naszym zadaniem jest wybór zdrowych i dobrych płatków. Żaden rodzic nie chce przecież włączać do diety swojego dziecka czegoś, co okaże się niezdrowe i bardziej zaszkodzi niż pomoże.

Głównie z tego powodu dobrze jest się zorientować, na jakie płatki śniadaniowe warto jest postawić, a które omijać raczej dość szerokim łukiem. Wielu dietetyków podkreśla bowiem, że przy odpowiednio dobranych płatkach możemy stworzyć dziecku naprawdę pożywne i zdrowe śniadanie, które nasza pociecha będzie zajadała z przyjemnością.

W tym celu powinniśmy jednakże zrezygnować z zakupu tych płatków, które zawierają dużo cukru czy różnego rodzaju substancji mających polepszyć smak takich płatków. Jak się bowiem okazuje, takim płatkom śniadaniowym nie jest wcale tak daleko do słodyczy, a to z kolei powoduje, że nie będą one zbyt rozsądnym wyborem, jeśli chodzi o składnik śniadania dla naszego dziecka.

Jakie płatki na śniadanie dla dziecka? Jeśli słyszymy, że wybrane płatki mają być źródłem wielu składników odżywczych i do tego mają jeszcze dostarczyć dziecku energii na cały dzień, dobrze jest zweryfikować, czy tak rzeczywiście jest. W tym celu powinniśmy przede wszystkim sprawdzić skład widniejący na pudełku lub opakowaniu wybranych płatków.

Jeżeli natomiast chcemy mieć pewność, że nasze dziecko zajada się zdrowymi i naprawdę pożytecznymi płatkami to najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na płatki owsiane czy kukurydziane. Musli to także ciekawa opcja, choć w tym przypadku także należy przeczytać etykietę w poszukiwaniu niechcianych substancji.

Takie musli można spróbować także przygotować samodzielnie, wykorzystują jak bazę płatki owsiane czy kukurydziane. Płatki najczęściej jemy z mlekiem, a jeżeli dodamy do tego jeszcze owoce czy szklankę soku pomarańczowego to nasz szkrab na pewno będzie miał siły do zabawy i nauki przez cały dzień.