Jaki makaron użyć do zup

Zupy to niezwykle popularne dania w kuchni polskiej. Bardzo często cały obiad dzielimy na dwa posiłki i wtedy to właśnie zupy stanowią pierwszą część. Pomidorowa, kalafiorowa czy barszcz czerwony lub biały. Bardzo lubimy jeść zupy, ale przecież same zupy to nie wszystko – do pełnego dania potrzeba jeszcze odpowiednich dodatków. W niektórych przypadkach świetnie sprawdzają się na przykład grzanki, ale zdecydowanie najbardziej popularnym dodatkiem do zup jest oczywiście makaron.

Istnieją różne rodzaje makaronu, natomiast nie każdy nadaje się do zupy. Głównie dlatego dobrze jest wiedzieć, jakich makaronów używać do zup – bez tego danie może się po prostu nie udać, a przecież tego nie chcemy. Tym bardziej, że spośród tylu makaronów na pewno znajdziemy coś, co będzie nam odpowiadać i co spełni nasze oczekiwania, sprawiając, że zupa będzie wyśmienita.

Makarony do zup – jak wybrać?

O tym, że makaron należy dobrze dopasować do konkretnego dania wiedzą chyba najlepiej we Włoszech, a więc w ojczyźnie makaronu. Ten jest tam niezwykle popularny, przede wszystkim ze względu na spaghetti, ale nie tylko.

Jak się bowiem okazuje, dopasowanie makaronu do konkretnej potrawy ma bardzo istotne znaczenie i tak samo jest w przypadku makaronów i zup. Zupełnie inny makaron wybierzemy bowiem do sałatki czy w ramach spaghetti, a zupełnie inny dobierzemy do przygotowywanej przez nas zupy. Najczęściej wybierane makarony do zupy charakteryzują się tym, że są dość cienkie i niezbyt długie. Dobrym rozwiązaniem będą także makarony w różnych kształtach, jak na przykład muszelki czy kokardki. Nie będzie jednak o tym przekonani, jeśli sami tego nie spróbujemy, dlatego też warto jest samodzielnie spróbować dobrać makaron do konkretnej zupy i wtedy samemu przekonać się, czy jest to dobre połączenie.

W ten sposób na pewno uda nam się znaleźć makarony odpowiednie dla tych zup, które przygotowujemy najczęściej.